banner titel

Introductie   Agenda   Cursussen/Workshops   Vraag   Aanbod   Koren   Orkesten   Links Festival 2016   Scratch Muziekdag


CONCERTAGENDA voor Nijmegen en omstreken

Zijn concertdatum en -programma bekend? Meld dit dan onverwijld aan info{at} nijmegenmuziekstad.nl !

2016   augustus   september   oktober   november   december  
2017   januari   februari   maart   april   mei   juni  

augustus 2016
dinsdag 23-08
Nijmegen
Stevenskerk
20:30
Orgelimprovisaties bij film 'Sunrise' Gijs van Schoonhoven, orgel Nijmeegse Orgelkring
dinsdag 30-08
Nijmegen
Stevenskerk
20:30
Wensconcert Berry van Berkum, Joost Langeveld, Jetty Podt, orgel Nijmeegse Orgelkring
september 2016
zondag 11-09
Nijmegen
Stevenskerk
15:00
toegang vrij
Kinderconcert Help het orgel verzuipt Nijmeegse Orgelkring
zondag 18-09
Beek
St.Bartholomaeuskerk
12:00
Le monde à l'envers
Japanse traditionele muziek, Messiaen, Alain, Pärt, Otte
Harrie Starreveld, shakuhachi, Johan Luijmes, orgel
in het kader van Muziek Biennale Niederrhein concertseriebeek
zondag 18-09
Beek
St.Bartholomaeuskerk
15:00
HOT HOT HOT
Jazzimprovisatie
Berry van Berkum, orgel, Steven Kamperman, klarinet, Dion Nijland, contrabas
in het kader van Muziek Biennale Niederrhein concertseriebeek
vrijdag 23-09
Beek
Huis Wylerberg
18:00
Huis Wylerberg, ein Grenzfall muziek, theater, beeldende kunst, dans en film in relatie met de architectuur van het huis en zijn omgeving Wylerberg Grenzfall
zaterdag 24-09
Beek
Huis Wylerberg
16:00
Huis Wylerberg, ein Grenzfall muziek, theater, beeldende kunst, dans en film in relatie met de architectuur van het huis en zijn omgeving Wylerberg Grenzfall
zondag 25-09
Nijmegen
De Vereeniging
15:00
Dutch Classical Talent
Jeths, Antheil, Ravel, Bartok
Anne Brackman, piano, Shin Sihan, viool De Vereeniging
zondag 25-09
Beek
Huis Wylerberg
16:00
Huis Wylerberg, ein Grenzfall muziek, theater, beeldende kunst, dans en film in relatie met de architectuur van het huis en zijn omgeving Wylerberg Grenzfall
oktober 2016
zaterdag 01-10
Nijmegen/Neerbosch
De Schalmei
10:00-13:00
13:00-20:00

Sla je Slag Cup Jeugd
Sla je Slag Cup
Slagwerkgroep Neerbosch-Oost
zaterdag 01-10
Beek
Huis Wylerberg
16:00
Huis Wylerberg, ein Grenzfall muziek, theater, beeldende kunst, dans en film in relatie met de architectuur van het huis en zijn omgeving Wylerberg Grenzfall
zondag 02-10
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
Jussen speelt Beethoven Het Gelders Orkest o.l.v. Christian Vasquez, Lucas Jussen, piano De Vereeniging
zondag 02-10
Beek
Huis Wylerberg
16:00
Huis Wylerberg, ein Grenzfall muziek, theater, beeldende kunst, dans en film in relatie met de architectuur van het huis en zijn omgeving Wylerberg Grenzfall
zaterdag 08-10
Beek
Huis Wylerberg
16:00
Huis Wylerberg, ein Grenzfall muziek, theater, beeldende kunst, dans en film in relatie met de architectuur van het huis en zijn omgeving Wylerberg Grenzfall
zondag 09-10
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
Missa Solemnis
Beethoven
Orkest van de Achttiende Eeuw, Cappella Amsterdam en solisten o.l.v. Daniel Reuss De Vereeniging
zondag 09-10
Beek
Huis Wylerberg
16:00
Huis Wylerberg, ein Grenzfall muziek, theater, beeldende kunst, dans en film in relatie met de architectuur van het huis en zijn omgeving Wylerberg Grenzfall
zaterdag 08-10
Nijmegen
De Vereeniging
Nijmegen Scratch 2016 Aanmelden via Nijmegen Scratch
zaterdag 15-10
Nijmegen
Lutherse kerk
20:00
Verzoening Koor Hatikwa Nijmegen/Ensemble Klezmore
zaterdag 15-10
Overasselt
Theater Overasselt
20:00
Marietta Petkova, piano theateroverasselt
zondag 16-10
n.t.b.
n.t.b.
15:30
Madrigalen en part songs van Schütz, Monteverdi, Wert, Marenzio, Ramsey, Elgar, Finzi e.a. Vocaal Ensemble PANiek
zondag 16-10
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
Blik op Beethoven
Beethoven: Symfonie nr. 1
Het Gelders Orkest o.l.v. Jules van Hessen De Vereeniging
zondag 16-10
Nijmegen
Titus Brandsma Memorial
15:30
Canto Novio en Canto di Donne
woensdag 19-10
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Bartok, Prokovjev, Stravisky e.a. Severin von Eckardstein, piano, Franziska Hölscher, viool, Lars Wouters van den Oudenweijer, klarinet Nijmeegse stichting voor kamermuziek
vrijdag 21-10
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Van Waal tot Wolga
Borodin, Prokovjev, Tanejev
Het Gelders Orkest, solisten en Bachkoor o.l.v. Rob Vermeulen De Vereeniging
zondag 23-10
H. Landstichting
Cenakelkerk
15:00
Requiem van Juan Esquivel Ensemble Intervalli o.l.v. Marianne Salden, Schola Voces Caelestes o.l.v. Hanneke van der Grinten
georganiseerd door het Vlaams Kwartier Nijmegen
zaterdag 29-10
Nijmegen
De Vereeniging
14:00
Het Grote Griezelconcert 6+
Grieg, Strawinsky, Williams
Het Gelders Orkest De Vereeniging
zondag 30-10
Kranenburg
Bürgerhaus
15:00
W.A. Mozart, L. Mozart, Fr.X. Mozart Amsterdam Wind Quintet, Hans Erik Dijkstra, piano Mozartkring
november 2016
donderdag 03-11
Nijmegen
Stadsschouwburg
20:00
Nabucco
Verdi
Staatsopera van Tatarstan De Vereeniging
vrijdag 04-11
Nijmegen
Antonius van Paduakerk
20:00
Duruflé: Requiem Toonkunstkoor Nijmegen, Hans de Wilde, leiding, Berry van Berkum, orgel toonkunstkoornijmegen
zaterdag 05-11
Beek
St.Bartholomaeuskerk
20:15
Pärt: Kanon Pokajanen Cappella Amsterdam, Daniel Reuss, leiding concertseriebeek
zaterdag 05-11
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Pärt: Fratres, Dvorák: 8ste symfonie, Sjostakovitsj: 2de pianoconcert Symfonieorkest Nijmegen, Frans-Aert Burghgraef - leiding, Ivo Janssen - piano symfonieorkestnijmegen
zondag 06-11
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
Brahms
Vioolconcert en Symfonie nr. 4
Het Gelders Orkest o.l.v. Antonello Manacorda, Baiba Skride, viool De Vereeniging
donderdag 17-11
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
Mahler: 1ste Symfonie, Sibelius: vioolconcert Het Gelders Orkest o.l.v. Daniele Rustioni, Francesca Dego, viool De Vereeniging
zaterdag 19-11
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Steve Reich: Music for 18 Musicians Asko|Schönberg, Slagwerk Den Haag, Wishful Singing De Vereeniging
zondag 20-11
n.t.b.
n.t.b.
15:30
Jubileumconcert
Kamerkoor Ton sur Ton
maandag 21-11
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Ravel Schubert/Liszt, Schubert Bertrand Chamayou, piano Nijmeegse stichting voor kamermuziek
zondag 27-11
Nijmegen
De Vereeniging
15:00
Dutch Classical Talent Ravel, Weinberg, Smit, Cage, Jacob TV Ebonit Saxofoonkwartet De Vereeniging
december 2016
vrijdag 02-12
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Roussel, Debussy, Stravinsky Het Gelders Orkest o.l.v. Daniël Blendulff, Remy van Kesteren, harp De Vereeniging
donderdag 08-12
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Bach: Weihnachtsoratorium Bachkoor Nijmegen, solisten en Het Gelders Orkest o.l.v. Rob Vermeulen De Vereeniging
vrijdag 09-12
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Bach: Goldberg Variaties
muzikaal theatercollege
piano/spreker: Jan-Willem Roozenboom De Vereeniging
zondag 11-12
Nijmegen
Molenstraatkerk
15:00
Kerstconcert Vaughan Williams, Warlock, Delius, Rutter (Magnificat) e.a. koor en orkest Flos Campi o.l.v. Paulien Roos en Dick Bolt m.m.v. Deirdre Judith Angenent, sopraan Flos Campi
maandag 12-12
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Dvorak Jerusalem Kwartet m.m.v. Veronika Hagen, altviool, Gary Hoffman, cello Nijmeegse stichting voor kamermuziek
vrijdag 16-12
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Blik op Dvorak Symfonie nr. 8 Het Gelders Orkest o.l.v. Jules van Hessen De Vereeniging
zaterdag 17-12
Beek
St.Bartholomaeuskerk
20:15
A Baroque Christmas
Henry Purcell, Thomas Tallis, Antony Holborne, William Lawes e.a.
Holland Baroque, Dorothee Mields, sopraan, Alex Potter, alt, Charles Daniels, tenor, Dingle Yandell, bas concertseriebeek
zaterdag 17-12
Nijmegen
Antonius van Paduakerk
20:00
Strijkorkest Arcato, Rosanne Philippens, viool Strijkorkest Arcato
zondag 18-12
Nijmegen
Wijkcentrum Hatert
11:30
Kerstconcert Harmonie Hatert Harmonie Hatert
zondag 18-12
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
Mozart, Tsjaikovsky, Dvorak Het Gelders Orkest o.l.v. Antonello Manacorda, Yossif Ivanov, viool De Vereeniging
vrijdag 23-12
Nijmegen
Stevenskerk
20:00
Kerstconcert Choir of Clare College Cambridge o.l.v. Graham Ross Stevensconcerten
donderdag 29-12
Nijmegen
Stevenskerk
19:30
Händel: Messiah The Bach Choir & Orchestra of the Netherlands, Pieter Jan Leusink, leiding kaartverkoop
januari 2017
vrijdag 06-01
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Nieuwjaarsconcert Verdi, Tsjaikovsky, Dvorak, Wagner, Bellini e.a. Het Gelders Orkest o.l.v. Christian Vasquez, Annemarie Kremer, sopraan De Vereeniging
maandag 09-01
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Schumann, Brahms Ian Bostridge, tenor, Julius Drake, piano Nijmeegse stichting voor kamermuziek
zaterdag 14-01
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Purcell, Vivaldi Het Gelders Orkest Ensemble, Rosanne Philippens, viool De Vereeniging
zondag 29-01
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Haydn, De Raaf, Stravisnky Het Gelders Orkest o.l.v. Antonello Manacorda, Emma Bell, mezzosopraan De Vereeniging
februari 2017
zondag 05-02
Nijmegen
De Vereeniging
15:00
Dutch Classical Talent pas na het optreden onthult de pianist de componistennamen! Caspar Vos, piano De Vereeniging
donderdag 09-02
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Keys to Mozart Ravel, Weinberg, Smit, Cage, Jacob TV Daria van den Bercken en Frank Braley, piano De Vereeniging
vrijdag 17-02
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Mahler, Takemitsu, Strauss Nederlands Studentenorkest o.l.v. Jurjen Hempel, Matthieu van Bellen, viool De Vereeniging
zaterdag 18-02
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Mozart, Wagner Het Gelders Orkest o.l.v. Claus Peter Flor, Rob van de Laar, hoorn De Vereeniging
maandag 20-02
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Mozart, Beethoven, Ravel Quatuor Ebene Nijmeegse stichting voor kamermuziek
maart 2017
donderdag 09-03
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Piet Jan van Rossum: De optocht Ives Ensemble en Toon Tellegen, spreker De Vereeniging
vrijdag 10-03
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Brucker: Symfonie nr.8 Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart De Vereeniging
zaterdag 11-03
Beek
St.Bartholomaeuskerk
20:15
Tussen sonate en concert
Haydn, Storace, Cirri, Beethoven
Trio Goya concertseriebeek
zaterdag 11-03
n.t.b.
locatie n.t.b.
20:00
Canto Misterioso Vrouwenkoor Les Etoiles
zondag 12-03
n.t.b.
locatie n.t.b.
n.t.b.
Canto Misterioso Vrouwenkoor Les Etoiles
woensdag15-03
Nijmegen
De Vereeniging
20:00
Puccini: Madame Butterfly Staatsopera van Tatarstan De Vereeniging
zaterdag 18-03
Groesbeek
Hervormde kerk
13:30 & 16:00
Lustrumconcert Beats and Breath
Barber, Ives, Tavener, MacMillan, Vasks e.a.
Audite Nova Audite Nova
zaterdag 18-03
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Mahler: Das Lied von der Erde, Lekeu, Strauss Amsterdam Sinfonietta, Candida Thompson, viool, Thomas Oliemans, bariton, Robert Murray, tenor De Vereeniging
zondag 19-03
Beek
St.Bartholomaeuskerk
15:00
Bach belicht Thierry Mechler, orgel concertseriebeek
woensdag 22-03
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Beethoven Lorenzo Gatto, viool, Julien Libeer, piano Nijmeegse stichting voor kamermuziek
vrijdag 24-03
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Liszt: Via Crucis, Goebaidoelina Nederlands Kamerkoor, Asko|Schönberg, Reibert de Leeuw, piano en Leiding De Vereeniging
donderdag 30-03
Nijmegen
De Vereeniging
15:00
Stravinsky, Van Rossem, Berio Het Gelders Orkest Ensemble, Ralph van Raat, piano, Rosanne van Sandwijk, mezzosopraan De Vereeniging
april 2017
zaterdag 01-04
Beek
St.Bartholomaeuskerk
20:15
Bach: Die Kunst der Fuge Collegium Musicum Den Haag concertseriebeek
zondag 02-04
n.t.b.
n.t.b.
15:30
Muziek voor de Lijdenstijd Vocaal Ensemble PANiek
vrijdag 07-04
Nijmegen
Stadsschouwburg
20:00
Dr. Miracle's Last Illusion OPERA2DAY De Vereeniging
zaterdag 08-04
n.t.b.
n.t.b.
20:00
eenvoortwaalf o.l.v. Gerard Legeland
zondag 09-04
Nijmegen
De Vereeniging
15:00
Dutch Classical Talent Liszt, Debussy, De Raaf Esther Kuiper, zang, Florent Mourier, piano De Vereeniging
zondag 09-04
n.t.b.
n.t.b.
15:30
eenvoortwaalf o.l.v. Gerard Legeland
zondag 09-04
Beek
St.Bartholomaeuskerk
15:00
Bach belicht Marcel Verhallen, orgel concertseriebeek
maandag 10-04
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Sjostakovitsj Liza Ferschtman en ensemble Nijmeegse stichting voor kamermuziek
woensdag 12-04
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Bach: Johannes Passion Het Gelders Orkest, solisten, Bachkoor Nijmegen o.l.v. Rob Vermeulen De Vereeniging
zondag 23-04
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
Tsjaikovsky Het Gelders Orkest o.l.v. Nikolai Alexeev, Yevgeni Sudbin, piano De Vereeniging
mei 2017
zondag 07-05
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
Haydn, Debussy, Holst Het Gelders Orkest o.l.v. Thomas Sanderling De Vereeniging
dinsdag 09-05
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
n.t.b. Grigory Sokolov, piano Nijmeegse stichting voor kamermuziek
zondag 14-05
n.t.b.
n.t.b.
n.t.b.
Lunchconcert Kamerkoor Ton sur Ton Ton sur Ton
zaterdag 20-05
Beek
St.Bartholomaeuskerk
20:15
Pulchra es La Violetta, Paulina van Laarhoven, gamba en leiding concertseriebeek
zaterdag 27-05
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Britten, Mozart, Elgar, Beethoven Concertgebouw Kamerorkest o.l.v. Stefan Vladar De Vereeniging
juni 2017
donderdag 01-06
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Blik op Sjostakovitsj Symfonie nr. 5 Het Gelders Orkest o.l.v. Jules van Hessen De Vereeniging